29 října, 2018

Základní stavební kameny

Notář umí poznávat sám sebe a nebojí se toho (nebojí se sám sebe).

Volný čas

Kurz poskytuje účastníkům dostatek volného času, aby si ukotvili důležitost jeho významu v dnešní přehlcené době a pravidelně zařazovali volný čas jako program ve skautské i osobní rovině jako prevenci psychického zdraví.

Vzdělávání

Na kurzu chceme nabídnout takový způsob vzdělávání, který podnítí nebo podpoří touhu se učit a radost z učení. Snažíme se vytvářet prostředí, ve kterém je chyba i úspěch prostředkem růstu.

Kam kráčíš, skautingu?

Ptáme se, zda a jakou roli má skauting v dnešním světě. Ptáme se, zda a jakou roli má skautský oddíl v životě svých členů.

Odpovědnost

Chceme dát Notářům prostor pro to najít, za co mají ve svém životě odpovědnost, a být Notářům oporou k tomu, aby v sobě našli odvahu ji přijmout.

Průvodce na životní cestě

Notář se chová tak, že svým životem lidi ve svém okolí inspiruje k tomu, aby byli dobrým vzorem.

Orientace ve světě i v sobě

Notář se dokáže vyrovnat s nekonečnem možností dnešního světa a vybrat si, co je pro něj důležité v jeho životě.

Člověk součástí přírody

Notář chytře pracuje s tím, že příroda ale i společnost je přirozenou součástí světa, ve kterém žijeme, našich životů, a tím pádem i činnosti oddílu.

Hodnoty

Notář přemýšlí o tom, jaké hodnoty mají v jeho životě důležité místo a nebojí se za tyto hodnoty bojovat.

Vztahy

Notář si uvědomuje jedinečnost různých vztahů a ví, proč je důležité o ně pečovat.

Smysluplnost

Notář nalézá smysl ve skautské i mimoskautské činnosti.